Ben je actief in een ontmoetingsplek? Dan loop je vast wel eens tegen een vraag aan. Daarom organiseren we de komende maanden vier interactieve workshops die je kunnen helpen in je rol als bestuurder, beheerder óf vrijwilliger van een ontmoetingsplek. Kies de workshop waar jij het meeste aan hebt, of haal bij alle vier aan!
Wat is de welkomtcultuur van jullie ontmoetingsplek? Voelt iedereen zich er thuis? En is het echt een plek van de buurt? En hoe zorg je ervoor dat er meer of andere mensen bij jullie ontmoetingsplek aansluiten? Vanuit de principes van Asset Based community Development (kortweg ABCD) leren we in deze sessie hoe je kan bouwen aan ontmoetingsplek die van iedereen is. Dit gaat bijvoorbeeld over het bouwen van een gemeenschap waarin je verbindingen legt tussen buurtbewoners en waar talenten benut worden. Maar het gaat ook over hoe je als actieve bewoners de ontmoetingsplek organiseert met elkaar. Is er ruimte voor spontane ideeën? Heten jullie mensen actief welkom?
In deze sessie gaan we in op de basis principes van ABCD en laten we je veel praktische voorbeelden en tips zien hoe je dit als ontmoetingsplek hiermee aan de slag kan gaan.