• Bijeenkomst

Bezoek Pand9: Zorgzame gemeenschap als noodsteunpunt?

  • 10 oktober
  • Pand9
Pand 9 - Zaltbommel

Zijn zorgzame gemeenschappen geschikt als noodsteunpunt bij een langdurige ramp of crisis? Wat is hun mogelijke rol in de maatschappelijke weerbaarheidsopgave? Deze en andere vragen staan centraal tijdens dit bezoek van LVKK en LSA aan zorgzame gemeenschap Pand9 in Zaltbommel.

Kom je mee op bezoek?

Ben je met vergelijkbare vragen bezig? Of gewoon benieuwd naar de praktijk van Pand9 en hun uitdaging op dit thema? Sluit dan aan. Meld je hieronder aan en kom mee op dit bezoek.

Datum, tijd en locatie

Vrijdag 10 oktober 2025 tussen 10.30 en 13.00 uur in Pand9, Van Heemstraweg-West 9 in Zaltbommel. Je kunt parkeren achter het pand. Vanaf treinstation Zaltbommel is het ongeveer tien minuten lopen.

Pand9

Pand9 is een zorgzame gemeenschap waar wekelijks 2.500 inwoners uit Zaltbommel en omstreken komen. Er werken ongeveer 350 vrijwilligers en 35 beroepskrachten aan ontmoeting, ontplooiing, bestaanszekerheid, duurzaamheid, onderlinge hulp en steun, leefbaarheid en veiligheid. Het gaat om spullen, eten, drinken, een goed gesprek en zingeving. De VU Amsterdam en Vita Valley brengen op dit moment de social return on investment in beeld.

Programma 10 oktober

Pand9 heeft het volgende programma georganiseerd:
10.00 – 10.30 uur Inloop met koffie en thee
10.30 – 10.35 uur Ontvangst door Huurderscollectief Pand9
10.35 – 10.45 uur Korte kennismaking en inventarisatie behoeften
10.45 – 11.15 uur Zorgzame gemeenschap Pand9
11.15 – 11.45 uur Zorgzame gemeenschappen en noodsteunpunten
11.45 – 12.30 uur Rondleiding Pand9
12.30 – 13.00 uur Lunch

Kijktips

Over Pand9 zijn twee documentaires gemaakt. Deze documentaire is van november 2024 en is gemaakt in eigen beheer. En deze documentaire is gemaakt in januari 2025 in opdracht van VWS. Binnenkort verschijnt op de website van Nederland Zorgt Voor Elkaar een mooi artikel over Pand9.

Aanmelden kan t/m 2 oktober. 

 

Bezoek Pand9: Zorgzame gemeenschap als noodsteunpunt?

Ik ga graag mee op bezoek.

Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier

Volgende stappen: een e-mail add-on synchroniseren

Om het meeste uit je formulier te halen, raden we je aan dit formulier te synchroniseren met een e-mail add-on. Ga voor meer informatie over je e-mail add-on opties naar de volgende pagina (https://www.gravityforms.com/the-8-best-email-plugins-for-wordpress-in-2020/). Belangrijk: verwijder deze tip voordat je het formulier publiceert.
Naam(Vereist)
Ik ontvang graag nieuws van het LSA(Vereist)