We zien hoe waardevol het is als bewoners in hun straat, buurt of dorp samen woningen willen verduurzamen. Maar waar begin je? Hoe praat je hierover met je buurt? Hoe maak je gezamenlijk besluiten? En hoe kan je werken aan verduurzamingsoplossingen die voor zoveel mogelijk bewoners interessant is?
In 2023 kan LSA bewonersinitiatieven die (willen) werken aan collectieve verduurzamingsmaatregelen koppelen aan een ervaren procesbegeleider. Iemand die komend jaar met jullie plannen maakt, meewerkt en adviseert. Iets voor jullie? Lees de voorwaarden en meld je meteen aan. We kunnen 50 initiatieven begeleiden dus wees er snel bij.
In de buurt Zandweerd in Deventer ziet een bewonersinitiatief dat de vraag naar verduurzaming en isolatie toeneemt. Maar, voor een grote groep buurtbewoners schrikken het prijskaartje en de administratieve rompslomp af. Het initiatief wil via hun infopunt en hun klussendienst proberen diensten aan te bieden die aansluiten bij de bredere behoeftes in de buurt. Samen met de gemeente, de woningbouwcorporatie en de buurthuiskamer Bij de Halte werken ze aan een professionalisering van hun buurtbedrijf. Voor dit proces krijgen ze vanuit LSA hulp van een van onze procesbegeleiders.
In een buurt in de wijk Noorderplassen in Almere wil een groep bewoners van het gas af. Ze willen samen verschillende stappen zetten en denken onder andere aan het opwekken van hun eigen energie. Maar hoe kom je met een diverse groep bewoners in een buurtje tot besluiten en collectieve acties? Een procesbegeleider van LSA gaat hen helpen om dit proces goed vorm te geven.
Wel
Niet
Jullie ondersteuningsvraag staat centraal. Als jullie aanvraag aansluit bij het programma zullen we een koppeling maken met een ervaren procesbegeleider. Na een kennismaking en een klik zal zij/hij afhankelijk van jullie ondersteuningsvraag haar/zijn rol pakken. Misschien hebben jullie zelf een kartrekker die het proces kan begeleiden of willen jullie juist gebruik maken van een van de ervaren procesbegeleiders vanuit LSA. Je kan dit aangeven in het aanvraagformulier hieronder.
Wel
Niet
LSA bewoners kan in 2023 in totaal 50 bewonersinitiatieven procesbegeleiding aanbieden bij de gezamenlijke verduurzaming van buurt of dorp. Als er meer aanmeldingen zijn kiezen we voor een goede spreiding van de bewonersinitiatieven over het land.
Nee, jullie hoeven niet te betalen voor de begeleiding. Wel vragen we jullie onderdeel te worden van de energie community samen met de andere deelnemers. Hierbinnen delen we onderling kennis en ervaringen. We zorgen ook dat niet deelnemende bewonersinitiatieven kunnen leren van onze lessen.
Mocht je nog vragen hebben over je aanvraag of kom je er niet helemaal uit? Neem dan contact op met Annerike Hekman, annerike@lsabewoners.nl of Paul Klouwens, paul@lsabewoners.nl.